Wtorek 28 kwietnia 2015               Imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł
Spis treści
SZPITAL
POLITYKA JAKOŚCI SZPITALA
PRZEWODNIK PACJENTA
OFERTY PRACY
PRZETARGI - UWAGA! od 25.04.2012 na bip.obrzyce.eu
OGŁOSZENIA
WYPOCZYNEK
KARTY HISTORII
POCZTA
CIEKAWE LINKI
CHOOSE LANGUAGE

Samodzielny Publiczny
Szpital dla Nerwowo
i Psychicznie Chorych
w Międzyrzeczu

ul. Poznańska 109
66-300 Międzyrzecz

tel. 95 7428700
fax. 95 7428701

sekretariat@obrzyce.eu

NIP: 596-15-22-446
REGON: 000290133

Wpisz swój adres email.
- Aktualności
dopiszCAŁODOBOWY ODDZIAŁ TERAPII UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU NR XVI                            Ten oddział to popularna „Akademia ” 
                          – tak nazywana przez wielu absolwentów.


         Oddział dysponuje 60 miejscami dla mężczyzn i 12 miejscami dla kobiet.

 1. Świadczenia zdrowotne udzielane są osobom pełnoletnim uzależnionym od alkoholu oraz od innych substancji psychoaktywnych z terenu całej Polski. Udzielane są bezpłatnie dla osób posiadających aktualne ubezpieczenia zdrowotne rejestrowane w NFZ i dla osób nieubezpieczonych w NFZ z możliwością refinansowania ich przez Ministerstwo Zdrowia.

 2. Przyjmujemy osoby, które same chcą podjąć leczenie lub zostały zobowiązane do leczenia odwykowego przez Sąd.

 3. Obsada oddziału :

Kierownik Oddziału:mgr Anna Dorota Lederman -specjalista terapii uzależnień                                                                                                         Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Ewa Białas

 4. Świadczenia zdrowotne udzielane w oddziale oparte są na realizowaniu 8-tygodniowego programu psychoterapii uzależnienia od alkoholu, prowadzonego przez wykwalifikowany zespół terapeutyczny i pielęgniarski (certyfikowani specjaliści psychoterapii uzależnień i certyfikowani instruktorzy terapii uzależnień). Pacjenci w tym czasie uczestniczą w programie terapeutycznym, który obejmuje następujące zadania:

 - diagnozę medyczną i opiekę lekarską w takcie pobytu pacjenta w oddziale,
 - opiekę psychologiczną,
 - grupowe i indywidualne zajęcia terapeutyczne z zakresu podstawowego programu leczenia uzależnień,
 - edukacja i wiedza na temat leczenia i mechanizmów choroby,
 - nabywanie umiejętności koniecznych do zdrowienia (radzenie sobie z głodem alkoholowym, emocjami, stresem, komunikowaniem się z otoczeniem, trening odmawiania picia, trening asertywnych zachowań abstynenckich, nawroty picia)
 - elementy programu „after care”: nawroty, analiza 12 kroków AA, program „Duchowość w trzeźwieniu”, zagadnienia rodziny.
 - inne: muzykoterapia, udział w grupie AA, mitingi zamknięte 1 x w tygodniu, mitingi otwarte 1 x w miesiącu, udział w społeczności terapeutycznej 1 x w tygodniu, zajęcia ruchowe (sala gimnastyczna) 1-2 x w tygodniu.

 5. W naszym oddziale nie stosujemy farmakoterapii odnośnie uzależnienia, nie wszywa się Esperalu.

 6. Procedura przyjęcia do oddziału:

  Pacjent przyjmowany jest do oddziału według wcześniej ustalonego terminu na Liście Oczekujących. Termin leczenia można ustalić osobiście, przyjeżdżając do naszego ośrodka lub telefonicznie, kontaktując się z kierownikiem oddziału, tel. 95 742 88 04. Należy wówczas mieć przy sobie dowód osobisty, gdyż obowiązuje nas procedura wpisu na Listę Oczekujących (wymóg NFZ). Należy podać numer dowodu osobistego, numer pesel i adres zamieszkania. Ustalony termin jest obowiązujący.
  Dla pacjentów, którym szczególnie zależy na szybkim podjęciu terapii, ustalona jest procedura potwierdzenia swej gotowości telefonicznie. Dla tych osób możliwe jest przyjęcie na niewykorzystane miejsce z Listy Oczekujących (jeśli ktoś z tej Listy nie zgłosił się na leczenie).
  Pacjenci zobowiązani do leczenia przez Sąd na podstawie prawomocnego orzeczenia oczekują na miejsce wg kolejności spływania wniosków do oddziału.  Otrzymują listownie powiadomienie o terminie przyjęcia do oddziału.

 7. Przy przyjęciu do oddziału obowiązuje:

 - aktualne skierowanie do szpitala psychiatrycznego (druk A4, skierowanie jest ważne 14 dni od daty wystawienia) oraz skierowanie w książeczce RUM,
 -  NIP własny oraz zakładu pracy (potrzebny do wystawienia L4)
 - dowód osobisty,
 - legitymacja ubezpieczeniowa (potwierdzenie ubezpieczenia ważne jest przez 1 miesiąc),
 - ostatni odcinek renty, emerytury lub innego świadczenia socjalnego.

  Prosimy ze sobą zabrać: zeszyty, długopis, obuwie sportowe, okulary do czytania oraz inne rzeczy osobistego użytku potrzebnego na dłuższy okres pobytu w oddziale. 

                             Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link
Kwiecień
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Pogoda na dzisiaj

Zagłosuj w naszej sondzie
Poziom opieki medycznej w szpitalu oceniam jako:
Bardzo wysoki
Wysoki
Średni
Niski
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
   on line: 3 odwiedzin:
© 2007 - 2015 Szpital Miedzyrzecz. All rights reserved
  
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.